Gazeta Białołęcka

Gazeta Białołęcka – serwis informacyjny poświęcony Białołęce

sport

Będzie opóźnienie przy budowie basenu?

Budowa krytego basenu na wschodniej Białołęce jeszcze na dobre się nie zaczęła, a już pojawiły się pytania o jej zakończenie. Czy jest się czego obawiać? Mieszkańcy mają prawo być zaniepokojeni? Według pierwotnych planów pływalnia miała być ukończona w 2021 roku, a później termin przełożono na 2023 rok. Teraz pojawiły się kolejne utrudnienia? Czy to tylko drobnostka?

Kiedy doczekamy się zakończenia prac przy skrzyżowaniu ulic Ostródzkiej i Hemara? Na to pytanie dzisiaj jest ciężko odpowiedzieć, ponieważ najpierw muszą zostać wykonane archeologiczne badania wykopaliskowe. W tej chwili nikt tam nie pracuje, ponieważ dopiero w poniedziałek mija termin składania ofert od archeologów, którzy będą mieli 90 dni od momentu wprowadzenia na teren wykopalisk na uzyskanie zezwolenia na prowadzenie badań archeologicznych, realizację zadania i uzyskanie akceptacji dokumentacji z przebiegu badań przez urząd konserwatorski. Jednakże po tym terminie archeolodzy wcale nie będą musieli opuścić tego terenu, gdyż o zakończeniu prac zadecyduje Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Na koniec warto przypomnieć, że basen na tzw. Zielonej Białołęce ma mieć wymiary olimpijskie. Oprócz dużego basenu ma się jeszcze znaleźć zjeżdżalnia, sauna, jacuzzi oraz mniejszy basen do nurkowania.

źródło: radio eska, Urząd Dzielnicy Białołęka, własne

Kamil Chmielewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *