Gazeta Białołęcka

Gazeta Białołęcka – serwis informacyjny poświęcony Białołęce

społeczność

Antykatolicyzm na Białołęce?

Czyżby w białołęckim Urzędzie Stanu Cywilnego panował antykatolicyzm? Byliśmy i sprawdziliśmy.

antysemityzm na Białołęce?

Informację o tym, że na Białołęce może być antykatolicyzm dowiedzieliśmy się od czytelnika, który prosił o anonimowość. Nasz informator powiadomił nas, że z sali ślubów zniknął krzyż. Pojechaliśmy na miejsce sprawdzić tę informację, lecz drzwi do sali ślubów były zamknięte. Natomiast pani kierownik USC powiedziała, że nie może nas tam wpuścić. Szczegółowych informacji również nie dostaliśmy, gdyż od tego, jak się dowiedzieliśmy jest rzecznik prasowy ratusza na Placu Bankowym. Niestety z nikim ze składu prasowego Urzędu Miasta nie udało nam się skontaktować i wysłaliśmy wiadomość na maila.

Jeśli potwierdzi się informacja, oznaczać to będzie, że na Białołęce powoli katolicyzm jest drugim sortem? Nie tak dawno władze nie zaprosili księdza na otwarcie szkoły podstawowej nr 368.

Od razu nasuwa się pytanie, czy tak samo rządzący postąpiliby z innymi symbolami religijnymi, np. z półksiężycem islamu, czy z gwiazdą dawida judaizmu?

Sprawie będziemy się przyglądać. Jeśli dostaniemy więcej informacji, to napiszemy o tym w listopadowym wydaniu Gazety Białołęckiej. Na zakończenie warto przypomnieć, że pomysł wziął się od miejskiej radnej, pani Agaty Diduszko-Zyglewska, która pod koniec września napisała interpelację ws usunięcia wszelkich symboli religijnych z Urzędu Stanu Cywilnego na Białołęce, o czym informowaliśmy w tym miejscu.

 

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, przecież po to biorę ślub cywilny, nie konkordatowy, by krzyża nie oglądać. Po co on w świeckim urzędzie? Po co on ma opromieniać świecką ceremonię? Gdybym chciała po katolicku wzięłabym ślub w kościele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *