Gazeta Białołęcka

Gazeta Białołęcka – serwis informacyjny poświęcony Białołęce

edukacja

Polacy obawiają się, że automatyzacja odbierze im pracę

Automatyzacja odbierze nam pracę? Ponad 30% Polaków obawia się utraty pracy w wyniki automatyzacji – wynika z ogólnopolskiego raportu Top CDR.

Oczekują oni od firm wdrażania cyfryzacji odpowiedzialności biznesu poprzez: prowadzenie szkoleń z bezpieczeństwa internetowego i rozpoznawania tzw. fake news’ów (ok. 42%), umożliwienia pracownikom pozyskania nowych kompetencji cyfrowych (ok. 38%) oraz podejmowania działań na rzecz redukcji lęki przed technologią.

Dobre praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności, do 25 listopada 2019 r., firm mogą przetestować w onkursie Firma Odpowiedzialna Technologicznie pod patronatem ministerstwa przedsiębiorczości o technologii, ministerstwa inwestycji rozwoju, ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W ramach programu TOP CDR promującego ideę Corporate Digitally Responsibility powstał pierwszy w Polsce konkurs wyróżniający firmy odpowiedzialne cyfrowo. Ideą konkursu jest promocja dobrych praktyk w firmach i instytucjach związana z wdrażaniem Cyfrowej Odpowiedzialności Biznesu oraz przyznanie nagrody dla firm i instytucji pozytywnie wyróżniających się na tym polu.

W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSTKIE FIRMY, KTÓRE WDRAŻAJĄ DOBRE PRAKTYKI CYFROWEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. Formularz konkursowy wraz z regulaminem dostępny jest na stronie topcdr.pl/ [1] w zakładce: _zgłoszenie konkurs TOP CDR_.
Zgłoszenia do Konkursu potrwają do 25 LISTOPADA 2019.

Wyróżnione firmy otrzymają tytuł Firmy Odpowiedzialnej Technologicznie. Rada Ekspertów programu TOP CDR, złożona z przedstawicieli środowiska naukowego, którzy specjalizują się w dziedzinie nowoczesnych technologii i społecznej odpowiedzialności biznesu oceni dobre praktyki zaprezentowane przez firmy w formularzu konkursowym w dziedzinach takich jak: digitalizacja, automatyzacja i sztuczna inteligencja, dane oraz komunikacja.

Czy Automatyzacja odbierze nam pracę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *